25 Eylül 2013 Çarşamba

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ SAAT

Saatin çerçevesini Ömer Faruk kırmıştı,camını da babası kırınca anneye de çalışan konumdaki saati yenileyerek kullanmak kaldı.
mutfakta geri dönüşüm ile yaptığım panomu yeniden geri dönüştürüp yeni saatli pano yapmak istedim başladık işe, ö.f. ile birlikte saatin çerçevesini çekiçle  komple kırıp çıkardık
bu panoda dayımın öğrencilik yıllarında yaptığı yağlı boya çalışmasıydı ben o resmi çıkarıp çerçeveye bez germiş ve üzerini bu şekilde dekor yapmıştım.şimdi bu panoyu yeniden yeni bir kumaş geçirip yeniledim
kumaşı panoya gerdik,saati kumaşa monte ettik her şey güzel gidiyordu çalıştırmayı başarmıştık.tasarımını yapıp bitirdik,oğlum anne bizde çok icatçıyız ya derken gülüştük ama icadımız tutmadı her şey bitti saat çalışmadı :) bizde öğlen yemeği saatine ayarlayıp silikon tabancası ile hepsini yapıştırdık neyse problem yok günde 2 kere doğruyu gösteriyor :))))
3 uğur böceği yan yana panoya çok yakışmış ö.f.öyle söylüyor çiçeğe o kondurdu ya :)
eski panodan çıkarttığım, etamin işlemesi ile hazırladığım menüler kısmını da arkasına karton ve sucunun mıknatısını yapıştırarak :)dolabın üzerine yapıştırdık.

geri dönüşüm içinde  geri dönüşüm oldu güzelde oldu.
sizde çocuğunuzla birlikte evinizdeki eski,kırık,yada kullanmaktan sıkıldığınız ürünler ile yeni tasarımlar çıkarabilirsiniz. çocuklar böyle işler yapmaya bayılıyor hadi kolay gelsin....Hiç yorum yok:

Yorum Gönder